رادیو تهران
بازخوانی «کتاب شب» به روایت بهروز رضوی
ژانویه 19, 2016
آموزش گویندگی
“هنر صدا” برگزار می کند دوره آموزشی “رموز و فنون گویندگی” استاد بهروز رضوی – ترم تابستان ۹۵
ژانویه 30, 2016
Show all

ساخت مستند زندگی و خاطرات بهروز رضوی

روزگار بهروز

روزگار بهروز

«روزگار بهروز» به کارگردانی ابوالفضل توکلی، از تولیدات جدید شبکه مستند است که زندگی و خاطرات بهروز رضوی – هنرمند پیشکسوت و گوینده رادیو – را در قالب یک مستند تصویر می‌کند.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، ابوالفضل توکلی – تهیه‌کننده و کارگردان «روزگار بهروز» – درباره‌ی تولید این مستند توضیح داد: ما با هدف معرفی هنرمندان صاحب سبک و پیشکسوت سراغ شخصیت‌های مختلفی خواهیم رفت که بهروز رضوی اولین نفر از آنهاست. جرقه اصلی ساخت این مستند با پیدا کردن یک تصویر آرشیوی از بهروز رضوی در کنار زنده یاد مهدی اخوان ثالث در ذهنم زده شد و با دیدن آن تصویر تصمیم گرفتم از رضوی با این سابقه طولانی یک مستند پرتره بسازم.

وی افزود: وقتی این پیشنهاد را به این گوینده مطرح رادیو ارائه کردم او از من خواست طی دیداری درباره شیوه تولید این مستند توضیح دهم و سپس با اینکه تمام زوایای زندگی او در این فیلم به نمایش گذاشته شود، موافقت کرد.

ورق زدن آلبوم عکس‌های رضوی

توکلی یادآور شد: ما با او در ساختمان رادیو در میدان ارگ، استودیوی جام جم، رادیو البرز کرج و منزل گفتگو کردیم و درباره خاطراتش گپ زدیم، درباره همکاران و دوستانش گفتگو کردیم، آلبوم عکس هایش را ورق زدیم و حرف هایمان به فیلم هایی که او بازی کرده یا برنامه های تلویزیونی قدیمی هم رسید.

این مستندساز ادامه داد: خوشبختانه آرشیو مرکزی همکاری خوبی با ما داشت و تصاویر قدیمی خوبی برای این فیلم پیدا کردیم. ضمن اینکه در این اثر با همکاران و دوستان رضوی از جمله جواد مانی پیشکسوت رادیو، حسین قلعه قوند تهیه کننده برنامه «کتاب شب» و فرهنگ جولایی تهیه کننده رادیو گپ زدیم.

وی در پایان مدت زمان تولید این فیلم را ۵۰ روز معرفی و اعلام کرد: «روزگار بهروز» هم اکنون در مرحله تدوین قرار دارد و نکته قابل توجه در این فیلم استفاده از تصاویر یکی از بهترین نمایش‌های قطب‌الدین صادقی به نام «سی مرغ سیمرغ» است که رضوی در آن بازی کرده است.

روزگار بهروز